POVÍDÁNÍ O KAPELE

Šnek a spol... už dle názvu skýtá mnohou variaci. A je to tak ! Jedná se o velice proměnlivé seskupení na něco hrajících, zpívajících, nejrůznější zvuky vyluzujících, a často i křepčících nejen muzikantů, nejen z Blanska.
Pevné a zdravé "jádro" tvoří dvojice sličných hochů : Šnek - Aleš Bláha (vedoucí.), a Vítek Kuběna (všechno ostatní, hlavně pak spol...)! Tito dva jinoši již sami o sobě ovládají činnosti : Hru na kytaru či basu, kazoo, jakož i na flétny rozličných tvarů (to vše v kompetenci Šneka), a dále pak hru na klarinet, tenorsaxofon, či štěrchátko (a to v kompetenci Vítka). Už z toho se dá, není-li zbytí, nemálo vytřískat.
Raději však obohacujeme seskupení i dalšími muzikusy. V minulosti to byli např.: Martin Sam Šob (kytara, zpěv), Terezka Nečasová (operní zpěv), Bratří Krutišové a jejich partnerky (kytary, basy a zpěvy) a celá řada světoblanenskoznámých rádobyumělců...

Zakládající sestava


Současná sestava vypadá takto:

viz. úvodní stránka

Předchozí sestava vypadala takto:
"Jádro" (Šnek a Víťa), viz výše..,
Milouš Fic - basa, akordeon
Peťa Gavoš Gavanda - perkuse, drobná bicí-sestava,
Martin Netopýr Hasoň - metalofon, flátna, klávesy.

Něco málo z minulosti:
Tato sestava vznikla zhruba v březnu 2002 za účelem zahrání si a vyzkoušení svých schopností na celorepublikovém festivalu - "ZAHRADA". A kuk - povedlo se ! Prorazili jsme v konkurzu v dubnu 2002 v Kuřimi a i pak ve finálovém kole v Brně. Načež jsme vyrazili již do Náměště na Hané, kde jsme v celorepublikové přehlídce ("ZAHRADA 2002") skončili z 26 kapel ŠESTÍ ! (považuji za úspěch - na neznámou kapelu..).


Dále následovalo hudebně-dramatické vystoupení
"30. léta v písních a obrazech" v rámci Blanenského Folkového Léta - přesně 24. srpna 2002 (mám video, kdo by chtěl nahlédnout...). Zde jsme vystupovali v obohacené setavě o bubeníka Zdeňka Malíka (Gavoš nemohl...) a o celý herecký ansamble, skládající se především z Blanenských skautek a skautů..(mimo hrající členy kapely...). (velký úspěch !!!)

Rok zpět - v červenci 2001, jsme opět na BlanFolkLet vystupovali s nastudováním "BALADY PRO BANDITU" v plné kráse, a to s herci - rájeckými skauty a v sestavě naprosto akustické - Šnek: Kytara zpěv, Víťa: Klarinet, Vojta Janespál: Kontrabas, Liduška Kocmanová: Housle. (opět něco na videu..)

Vánoce 2001 jsme prožili v Ulitě a to s koncertem "VÁNOCE V ULITĚ" v sestavě :
"Jádro" + Terezka Nečasová. - Jazz-koledo-klasická fůze s nádechem folku..

Tyto akce hodnotím osobně jako nejvydařenější, další jen v kostce.:

Galakotlík 97 Blansko (listopad 1997) - Vítězství okresní soutěže v sestavě : Šnek, Sam, Robin Krutiš, Zdeňka Ševčíková.

Galakotlík 98 Blansko (listopad 1998) - Vítězství okresní soutěže v sestavě : Harapes Jégr Boys - "Jádro", Sam, Kamil Mach, Šakal - Dan Dvořák (za choreografické prvky)

NEREZ A EBENI (podzim 2001) - Poslechová akce v koncertním podání při příležitosti zahájení sezony Klubu Ulita v sestavě : "Jádro", Sam, Bří Krutiši a partnerky...

Rajbas Outdoor Kotlík 2002 - Koncert na Blanenském cestovatelském festivalu (fůze bývalého Galakotlíku) - sestava: "Jádro", Gavoš, Netopýr, Milouš, Sam, Alešek Hercog...

Toť z nejzajímavějšího asi vše.

Šnek

 

® Šnek 2002